Σαχτάρ Ντόνετσκ - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 2-2

Στην αρχή του παιχνιδιού μόλις στο   9' η Ζενίτ κέρδισε πέναλτι, όμως ο Ρίμπκα απέκρουσε την εκτέλεση του Σιροκόβ, όπως και στο 14' απέκρουσε εντυπωσιακά στο τετ-α-τετ με τον Ντάνι.

Ότι δεν κατάφεραν οι Ρώσοι, κατάφεραν οι Ουκρανοί στο 15', καθώς ο Ουΐλιαν άνοιξε το σκορ στο 15' με καταπληκτικό σουτ.

Ο Σικορόβ πάντως λυτρώθηκε για το χαμένο πέναλτι στο 33', καθώς ισοφάρισε σε 1-1 με κοντινό πλασέ από πλάγια, αφού απέφυγε τον Ρίμπκα με το κοντρόλ με το σώμα στην κίνηση.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου η Σαχτάρ προηγήθηκε εκ νέου με τον Λουΐζ Αντριάνο να παίρνει την μπάλα στην περιοχή με πλάτη στο τέρμα, να γυρίζει εξαιρετικά και με πλασέ να κάνει το 2-1.

Το 2-2 ήρθε στο 60' με τον Φαϊζούλιν να "κρεμάει" με καταπληκτικό ψηλοκρεμαστό σουτ τον Ρίμπκα, έπειτα από το λάθος του Τσιζόβ, ο οποίος από πάσα του Τσιγκρίνσκι γλίστρησε και η μπάλα έφτασε στον Φαϊζούλιν.